Завдяки співпраці з Львівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Соціальні служби Львова), Львівським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Львівський Обласний Центр) та підтримці Міжнародний фонд “Відродження” NGO “Roma of Ukraine Ternipe” продовжує працювати з фахівцями – цього разу із соціальними працівниками й працівницями – що працюють безпосередньо на тих територіях, де є тимчасові та компактні поселення ромів у Львові й на Львівщині.

Роми з тимчасових поселень безумовно є вразливою групою і сім’ями-СЖО, але застосування підходів роботи, що зазвичай працюють з СЖО й вразливими групами, чомусь вкрай рідко ефективні для ромів. Під час тренінгу “Соціальне посередництво, як інструмент роботи з ромськими сім’ями” від нашої подруги, доктора філософських наук, професорки, завідувачки кафедри соціальної політики Національного педагогічного університету ім. Драгоманова пані Алли Олександрівни Ярошенко, усі разом спробували розібратись, що працює у сталих ромських громадах, громадах у компактних поселеннях і у тимчасових ромських поселеннях. Опрацьовували міжнародні стандарти з медіації та поселедництва, дізнались про досвід ромських поселедників у Європі та Україні, а також про те як загальнодержавні соціальні програми перетинаються з потребами ромських громад. Доречі, цікавий факт: в Україні досі немає офіційно жодного соціального медіатора (загального), а ось ромські медіатори є, аж 55.

Креативили, жартували, ділились власним досвідом, й шукали відповіді на одвічні запитання. А ще дізнались, що для того, аби людина щось зробила, часом не потрібно шукати примарні стимули чи ультиматуми, достатньо лиш запитати “А що мені потрібно зробити для того, аби ти вчинив ось так?”.

А ще розповіли про мережу REYN Ukraine (Eleonora Lola), що об’єднує осіб, які працюють з ромськими дітьми і є платформою для обміну досвідом та підвищення професійних компетенцій на користь ромських дітей.

Close Menu