Проект “Відповідальне батьківство” Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – це корекційно – розвивальна програма, яка розширює та поглиблює прагнення батьків до удосконалення та особистісного розвитку щодо виховання процесу дитини та гармонізації сімейних стосунків.

Метою проекту є: розвиток емоційного інтелекту, культури взаємин між батьком та матір’ю, усвідомлення цінностей шлюбу і сім’ї та виконання батьківської функції.
Щоб визначити завдання проекту, ми розпочали роботу з розуміння функцій сім’ї, які вона виконує в суспільстві. Це господарсько – економічна ( вміння планувати сімейний бюджет, організовувати споживчу діяльність, вести домашнє господарство та вміння організовувати побут сім’ї), репродуктивна ( продовження людського роду через народження дітей та належний догляд за ними), комунікативна ( створення сприятливого сімейного спілкування), виховна (передача дорослими членами сім’ї соціального досвіду сім’ї), рекреативна ( організація вільного часу та відпочинку сім’ї, розвиток інтересів та потреб сім’ї), психотерапевтична ( психологічна підтримка сім’ї в різних життєвих ситуаціях).

Проект тримає курс на “Я”: “ Я – особистість”, “Я – мати. Я – батько”, “ Я – дружина. Я – чоловік”, “Я – донька. Я – син.

Є три рівні впровадження проекту: індивідуальний, який пропонує етичні бесіди, консультації, інформування та листування; груповий – впроваджується через тренінги, семінари, відеолекторії та тематичні дні; масовий – промо-акції, конференції та тематичні передачі на радіо та телебаченні.

Close Menu